piątek, 14 czerwca, 2024

Outsourcing księgowy to zlecenie zewnętrznej firmie wszystkich obowiązków w zakresie obsługi księgowości. Na rozwiązanie to decyduje się wiele polskich przedsiębiorstw. Jakie są najważniejsze atuty outsourcingu księgowego?

Niższe koszty

Prowadzenie rachunków w obrębie własnej firmy wymagałoby zatrudnienia w tym celu odpowiedniej osoby. Najpierw należałoby jednak poświęcić czas na rekrutację, a później ponosić regularne koszty związane z pracą księgowego w przedsiębiorstwie. Są to wszystkie składki (ZUS) oraz pensja, a także dodatkowe wynagrodzenia (premie, nadgodziny itp.).

Ponadto dochodziłyby także techniczne koszty, a więc wyposażenie biura, zakup komputera, biurka, specjalistycznego oprogramowania oraz innych akcesoriów niezbędnych do pracy. Krótko mówiąc, wydatków jest naprawdę sporo, zatem korzystniejszą finansowo opcją jest outsourcing księgowy. Dzięki temu koszty można obniżyć nawet o 60 procent.

Spokój i pewność

Podatki, faktury, umowy, zmieniające się przepisy – wszystko to wywołuje niemały stres u właścicieli biznesów. Ponieważ outsourcing księgowy to usługa wykonywana przez profesjonalne biura i firmy, rozwiązanie to daje przedsiębiorcy brak konieczności wnikania w szczegóły rachunków. W każdej chwili można też uzyskać fachową poradę, co pozwala na optymalne korzyści finansowe.

W przypadku skorzystania z outsourcingu księgowego, nie trzeba martwić się, że coś przebiega nieprawidłowo. Podmiot zewnętrzny, który przejął wszystkie zadania, zatrudnia zawodowców. Cała obsługa księgowa jest zatem prowadzona profesjonalnie. W przypadku jakichkolwiek pomyłek, firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności – ta spada na podmiot zewnętrzny, który przejął księgowość. Klient jest chroniony dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu, jakie posiada dziś niemal każde dobre biuro rachunkowe.

Więcej czasu

Nie można też zapomnieć, ze usługa outsourcingu księgowego daje firmie i jej właścicielom większą ilość czasu na inne obowiązki. Brak konieczności zajmowania się rachunkami, deklaracjami podatkowymi czy sporządzaniem rozmaitych raportów to dla firmy możliwość zajmowania się innymi sprawami.

Zamiast martwić się i kontrolować na bieżąco kwestie księgowe, można skupić się na rzeczach, które są podstawą działania danego przedsiębiorstwa. Warto także pomyśleć, że dzięki outsourcingowi oszczędza się czas potrzebny na zatrudnianie personelu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ live url https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/