piątek, 19 kwietnia, 2024

Odpoczynek na balkonie, tarasie czy w ogrodzie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zregenerowanie sił. Dysponując nawet niewielkim skrawkiem własnej przestrzeni wypoczynkowej możemy stworzyć wyjątkową oazę spokoju. Jakie elementy okażą się najlepsze na tarasy i do ogrodów? Oto kilka wskazówek, które z pewnością ułatwią zadanie aranżacji!

Wygodne komplety ogrodowe – co wybrać?

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że znalezienie idealnego kompletu nie powinno być problemem. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy miejmy na uwadze to, że producenci proponują nam różnorodne tworzywa, takie jak technorattan, aluminium. Wybierając komplet wypoczynkowy na taras czy do ogrodu pamiętajmy o tym, że mebel musi być odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Odpowiednie okażą się meble oparte na aluminiowych stelażach antykorozyjnych, których wierzch pokrywa technorattan lub też siatka polietylenowa.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także komplety modułowe, których elementy możemy łączyć i rozłączać, w zależności od potrzeb. Meble modułowe to świetna alternatywa dla osób, które nie znoszą nudy i chętnie zmieniają aranżację tarasu.

Zieleń wokół nas!

Bliskość zieleni wpływa kojąco na nasze zmysły, sprawia, że znacznie szybciej możemy się zrelaksować. Wykorzystując kilka roślin możemy stworzyć wokół siebie prawdziwy zielony mur, który odgrodzi nas od zgiełku ulicy i hałasu. Aby zapełnić taras zielenią przyda się donica tarasowa– do jej wnętrza sypiemy nieco drenażu (np. niewielkich kamyczków), kolejno zaś donicę wypełniamy do połowy ziemią uniwersalną. Wybierając rośliny na taras pamiętajmy o tym, aby były to odmiany odporne na przymrozki. Uwzględnijmy także to, że z czasem roślina zacznie się rozrastać i potrzebować będzie nieco więcej miejsca wokół siebie.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

avat-bahar.com https://www.planowaniewesela.pl/artykuly/podroz-poslubna-samochodem-po-europie-o-czym-pamietac zobacz