Filtrowanie wody kranowej jest coraz częstszą praktyką. Jednak nikt nie wyobraża sobie filtracji każdej szklanki wody zaraz przed jej wypiciem. Właśnie dlatego stworzono specjalne dzbanki filtrujące wodę, które jednocześnie filtrują oraz przechowują już oczyszczoną wodę, która czeka na przelanie jej do szklanki bądź bidonu. Jak działają dzbanki filtrujące wodę kranową?
Dzbanki filtrujące wodę – działanie
Dzbanki filtrujące wodę można zdobyć w ogromnej ilości miejsc takiej jak sklepy internetowe czy stacjonarne. Ważne jest aby na początku wybrać rodzaj materiału dzbanka (plastik bądź szkło), a także jego wielkość. Dzbanki filtrującewodę posiadają różne rozmiary. Najmniejsze z nich mają około 1,5 litra pojemności, a największe dochodzą nawet do 4,0 litrów! Dzięki temu producenci przygotowali szeroki wybór dla osób indywidulanie korzystających z dzbanka, ale również dla całych rodzin.
Na początku po zaaplikowaniu filtra do dzbanka można rozpocząć wlewanie wody. Na górnej części dzbanka znajduje się specjalna komora, do której wlewa się wodę kranową. Następnie mniej więcej w połowie wysokości dzbanka powoli spływa ona przez filtr, którzy zabiera z wody ,,wszystko co najgorsze” dla człowieka. Następnie już przefiltrowana woda przetrzymywana jest w komorze zstępującej czekając na przelanie do kubka. Dzięki temu nie trzeba cały czas filtrować małych porcji wody przed wypiciem co byłoby po prostu mało komfortowe – dzbanki filtrujące robią to za użytkownika! Wszystko specjalnie dla jego wygody i zachęcenia do picia jak największej ilości wody.
Dzbanki filtrujące – co ile wymieniać wkład?
Wymiana wkładu dzbanków filtrujących jest bardzo prosta. Wystarczy jedynie wyciągnąć stary wkład i włożyć nowy. Jednak warto jest wiedzieć co ile wymienić filtr na nowy. Większość producentów poleca, aby wymieniać filtr co około miesiąc użytkowania. Lepsze dzbanki filtrujące posiadają niewielkie ekrany LCD prezentujące obecny stan użyteczności filtra (często w dniach bądź procentach).