wtorek, 21 maja, 2024

Przyglądając się starannie zaaranżowanym ogródkom otaczającym nowo powstałe domy, nie sposób nie zauważyć, jakie meble grają w nich pierwsze skrzypce – technorattanowe! Wyposażenie z technorattanu kilka lat temu pewnym krokiem wkroczyło do ogrodów i od tego czasu cieszy się niezachwianą pozycją lidera. Dlaczego podczas kupowania mebli na taras czy balkon warto skupić się właśnie na wyplatanych z technorattanu modelach? Sprawdź!

Technorattan – ekologicznie, trwale, modnie!

Syntetyczny rattan na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina swój naturalny pierwowzór, czyli rattan pozyskiwany z pni palm rotangowych. Jednak, mimo wizualnego podobieństwa, oba materiały znacząco się różnią. Technorattan, w przeciwieństwie do rattanu, wyróżnia się nieprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne – promieniowanie UV, skrajne temperatury i wilgoć. Co ważne, technorattan składa się ze zwartych i nieporowatych włókien, które nie chłoną wody ani zanieczyszczeń. W efekcie utrzymanie mebli (nawet bardzo jasnych) w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego problemu. Dla osób nieposiadających dużej piwnicy czy garażu sporym ułatwieniem może okazać się fakt, że technorattanowe umeblowanie może spędzić na zewnątrz całą zimę.

Nieograniczone możliwości

Designerska, jednoosobowa huśtawka na niewielki taras, narożnik z technorattanu o modułowej budowie,  a może klasyczny komplet składający się z okrągłego, dużego stołu i krzeseł? Wybór mebli wyplatanych z syntetycznej plecionki jest ogromny, co stwarza niemal nieograniczone pole do kreatywnych popisów. Tylko od Ciebie zależy, jakiego charakteru nabierze zewnętrza strefa.

Tags: ,

Related Article

Industrialny bukowy stolik nocny z półką zobacz wiecje zobacz wiecje