piątek, 19 kwietnia, 2024

OC, czyli odpowiedzialność cywilna to taki rodzaj ubezpieczenia, które trzeba mieć. Tak, pochłania ona część finansów, ale jeżeli ktoś chce jeździć samochodem, musi być przygotowany na tego typu wydatki finansowe. Czy można znaleźć gdzieś najtańsze ubezpieczenie OC?

Kto dostanie najtańsze ubezpieczenie OC?

Może dla wielu osób okazać się to sporym zdziwieniem, ale nie da się określić tego, że tylko ta i ta ubezpieczalnia ma tanie polisy. Bowiem tak naprawdę cena zależna jest od wielu czynników. Wśród nich należałoby wymienić wiek. To wieloletni kierowcy mają szansę na to, aby otrzymać tanie OC. Osoby, które już od wielu lat posiadają prawo jazdy, mają szansę na to, aby otrzymać atrakcyjne zniżki. W szczególności, jeżeli na drodze zachowują się w sposób wzorowy. Zdarzają się oczywiście małe wpadki, ale na ogół nie są one tak znaczące, żeby od razu mogły podnieść wysokość ubezpieczenia OC.

Prawo jazdy powyżej 25 roku życia

Statystyki pokazują, że najtańsze ubezpieczenie OC mogą otrzymać osoby, które mają powyżej 25 roku życia. Dziwne? Wcale, że nie, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, iż to osoby w wieku 18-24 powodują najwięcej wypadków na drodze. Nic więc dziwnego, że towarzystwa ubezpieczeniowe obciążają ich dużym ryzykiem ubezpieczeniowym. Może wyższa składka ubezpieczenia OC będzie w stanie sprawić, że ktoś będzie chciał zdjąć jednak tą nogę z gazu. Nic więc dziwnego, że dopiero po 25 roku życia można liczyć na obniżenie składek ubezpieczeniowych – jak już się wyjdzie z grupy o podwyższonym ryzyku.

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

-sa.com zobacz exint.com.pl