wtorek, 21 maja, 2024

Bardzo dużo informacji można teraz usłyszeć na temat digital painting, czyli w polskiej wersji o malarstwie cyfrowym. Technika staje się coraz bardziej popularna i ceniona przez artystów. A w jaki sposób można z niej korzystać? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

Jakie zalety ma technika digital painting?

Przede wszystkim łatwość korzystania z tej techniki pozwala na spore zainteresowanie nią. Nie potrzeba do niej tylu artykułów i produktów, można korzystać z niej w każdym miejscu i stosunkowo jest to tańszy sposób tworzenia swoich dzieł niż w przypadku standardowych technik. Dodatkowo warto wspomnieć, że korzystanie z nowoczesnego malarstwa jest dla wielu osób hobby.

 

Specjalne urządzenia

Aby zająć się digital paintingiem trzeba zakupić odpowiedni tablet, który właśnie do tego jest stworzony. Tablety występują w dwóch wersjach: płytkowy i ekranowy. Ten pierwszy podłącza się do komputera, a ten drugi ma w sobie już wbudowany komputer. Koszt to kilka tysięcy i można korzystać do woli.

 

Digital painting – etapy pracy

Oczywiście praca w digital painting jest niemalże taka sama, jak praca na papierze, bo też wszystko musi powstawać etapami i oczywiście trzeba zacząć od szkicu. Korzystanie z tej techniki nie pozwoli nagle uzyskać ogromnego talentu, bo nawet używając grafiki komputerowej, w tym przypadku, talent trzeba posiadać.

Warto zainteresować się nowoczesnymi technikami, ponieważ potrafią one wiele wnieść w życie, hobby i pracę.

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/